Bratrstvo Opilého Draka

Hraničářův učeň

Dračí radě se do rukou dostalo zoufalé volání o pomoc. Bylo ze severu, od spojenců, poddaných zadaných, kteří se řítili do bitvy, kterou nemohli bez pomoci draka vyhrát. Následovaly tradiční zmatené rozkazy dračí rady a bratrstvo naskákalo na hřbet Ždímáčka a vyrazilo spojencům na pomoc. Cesta byla skvělá. Ždímáček zvládal trasu několikanásobně delší než bylo nutné, samozřejmě, aby zmátl nepřátelská vojska a nemohl být zastaven. Na místě pak velmistři, i přes sabotážní akce vojsk, vstyčili bojové šapitó a celá armáda užasla nad jeho rozměry. Nastala noc a zasvěcení Fuflupa mezi draky. Velmistr zlatého draka vytrhl černému draku z rukou obřadní dýku a vrhnul se na Fuflupa. Černý drak neprotestoval, protože místo dýky mu v ruce přistál pohár zlaté, dračí krve. Fuflup splnil očekávání, a tím černého draka zklamal, byla mu totiž vrácena dýka a zabavena dračí krev (ten obřad musím předělat - pozn. černého draka). Téhož večera došlo k probuzení draka, aby bratrstvu jako vždy pomáhal zničit řady nepřátel následující den.

Ráno došlo k panice - část vojsk zaspala, část někde v noci vytrousila výzbroj o výstroji nemluvě. Na nástup jsme dorazili jako vzorně seřazený oddíl, o deset minut později - většina. Někteří nedorazili vůbec, jiní to brali tryskem bez bot a div se nevrhli do zpěněných vod zdejšího veletoku. Vojska poslána do bitvy pak udatní, stateční a neohrožení velmistři nechali napospas nepříteli a vydali se na průzkum okolí.

Průzkumná výprava přinesla hned několik objevů. Tak za prvé: na turistických trasách lze nalézt kruhový objezd bez jediného výjezdu. Za druhé, ale rozhodně ne poslední: NIKDY SE NEPTEJTE NA CESTU DOMORODCŮ! Zaručeně vás každý pošle přesně opačným směrem než ten předchozí a nakonec minete kopec. A nakonec: Cíl cesty je vždycky úplně někde jinde, než kam míříte, takže nelépe celou cestu couvat. Jinak spadnete do rokle a s hrůzou zjistíte, že je to ta, ze které jste vyrazili, ikdyž tomu předchází tříkilometrová cesta při které nikde neodbočíte. Jo a hlavně se na cestu neptejte lidí v bílé tunice.